10:00 / 05.06.2021
2 013

"Yevro-2020": Barcha terma jamoalarning tarkibi bilan tanishing!

"Yevro-2020": Barcha terma jamoalarning tarkibi bilan tanishing!

Yana roppa-rosa bir haftadan so‘ng Yevropa chempionati start oladi. Barcha ishtirokchi terma jamoalar qit’aning eng nufuzli musobaqasiga boradigan tarkiblarini e’lon qildi. Bugun biz ushbu musobaqada ishtirok etadigan barcha terma jamoalar tarkibi bilan tanishib chiqamiz.

“A” guruhi
TURKIYA

Darvozabonlar: Altay Bayindir («Fenerbaxche»), Mert Fexmi Gyunok («Istanbul Bashakshexir»), Ugurjan Chakir («Trabzonspor»).
Himoyachilar: Zeki Mexmet Chelik («Lill»), Chaglar Syoyunjyu («Lester»), Kan Ayxan, Mert Myuldyur (ikkalasi – «Sassuolo»), Merix Demiral («Yuventus»), Ozan Kabak («Shalke 04»), Ridvan Yilmaz («Beshiktosh»), Umut Jengiz Merash («Gavr»).
Yarim himoyachilar: Yusuf Yaziji («Lill»), Dorukxan Tokyoz («Beshiktosh»), Irfan Jan Kaxvechi, Ozan Tufan (ikkalasi – «Fenerbaxche»), Okay Yokushlu («Selta»), Orkun Kyokchyu («Feyenord»), Taylan Antalyali («Galatasaroy»), Xakan Chalxanoglu («Milan»).
Hujumchilar: Burak Yilmaz («Lill»), Jengiz Under («Roma»), Enes Unal («Xetafe»), Abdyulkadir Omyur («Trabzonspor»), Muxammed Kerem Aktyurkoglu («Galatasaray»), Xalil Dervishoglu («Brentford»), Kenan Karaman («Fortuna» Dyusseldorf).

ITALIYA
Darvozabonlar: Janluiji Donnarumma («Milan»), Salvatore Sirigu («Torino»), Aleks Meret («Napoli»).
Himoyachilar: Leonardo Bonuchchi, Jorjo Kellini (ikkalasi – «Yuventus»), Franchesko Acherbi («Latsio»), Alessandro Bastoni («Inter»), Jovanni Di Lorenso («Napoli»), Emerson («Chelsi»), Alessandro Florensi (PSJ), Leonardo Spinatssola ( «Roma»), Rafael Toloi («Atalanta»).
Yarim himoyachilar: Nikolo Barella («Inter»), Matteo Pessina («Atalanta»), Brayan Kristante, Lorenso Pellegrini (ikkalasi – «Roma»), Manuel Lokatelli («Sassuolo»), Marko Verratti (PSJ), Jorjino («Chelsi»).
Hujumchilar: Federiko Bernardeski, Federiko Keza (ikkalasi – «Yuventus»), Andrea Belotti («Torino»), Chiro Immobile («Latsio»), Lorenso Insine, («Napoli»), Domeniko Berardi, Jakomo Raspadori (ikkalasi – «Sassuolo»).

UELS
Darvozabonlar: Ueyn Xennessi («Kristal Pelas», Angliya), Denni Uord («Lester»), Adam Devis («Stok Siti»).
Himoyachilar: Jeyms Lourens («Sankt-Pauli»), Kris Mefem («Bornmut»), Kris Ganter («Charlton»), Jo Rodon («Tottenxem», Angliya), Ris Norrington-Devis («Sheffild Yunayted»), Konnor Roberts, Ben Kabango (ikkalasi — «Suonsi»), Ben Devis («Tottenxem»), Neko Uilyams («Liverpul»).
Yarim himoyachilar: Jonatan Uilyams, Rubin Kolvill (ikkalasi — «Kardif»), Aaron Remsi («Yuventus»), Jo Morrel («Luton»), Itan Ampadu («Chelsi»), Jo Allen («Stok Siti»), Metyu Smit («Manchester Siti»), Dilan Levitt («Manchester Yunayted»), Devid Bruks («Bornmut»), Garri Uilson («Liverpul»).
Hujumchilar: Garet Beyl («Real»), Kiffer Mur («Kardiff»), Deniyel Jeyms («Manchester Yunayted»), Tayler Roberts («Lids»).

SHVEYSARIYA
Darvozabonlar: Yan Zommer («Borussiya» M), Ivon Mvogo (PSV), Yonas Omlin («Monpele»).
Himoyachilar: Manuel Akanji («Borussiya» D), Loris Benito («Bordo»), Eray Jyomert («Bazel»), Niko Elvedi («Borussiya» M), Jordan Lotomba («Nitssa»), Kevin Mbabu («Volfsburg»), Bechir Omeragich («Syurix»), Rikardo Rodriges («Torino»), Fabian Sher («Nyukasl»), Silvan Vidmer («Bazel»).
Yarim himoyachilar: Kristian Fassnaxt («Yang Boyz»), Edimilson Fernandesh («Mayns»), Remo Froyler («Atalanta»), Jerdan Shakiri («Liverpul»), Jibril Sou («Ayntraxt»), Granit Jaka («Arsenal»), Denis Zakariya («Borussiya» M), Stiven Suber («Ayntraxt»).
Hujumchilar: Brel Embolo («Borussiya» M), Mario Gavranovich («Dinamo» Zagreb), Admir Mexmedi («Volfsburg»), Xaris Seferovich («Benfika»).

“B” guruhi
DANIYA

Darvozabonlar: Kasper Shmeyxel («Lester»), Frederik Ryonnov («Shalke»), Yonas Lyossl («Midtyullann»).
Himoyachilar: Simon Ker («Milan»), Andreas Kristensen («Chelsi»), Yannik Vestergor («Sautgempton»), Yoakim Mele («Atalanta»), Yoaxim Andersen («Fulxem»), Daniel Vass («Valensiya»), Yens Styuger Larsen («Udineze»), Matias Zanka Yorgensen, Nikolay Boylesen (ikkalasi – «Kopengagen»).
Yarim himoyachilar: Kristian Eriksen («Inter»), Tomas Dileyni («Borussiya» D), Per-Emil Xyoyberg («Tottenxem»), Matias Yensen, Kristian Nyorgor (ikkalasi – «Brentford»), Anders Kristiansen («Malmyo»).
Hujumchilar: Martin Breytueyt («Barselona»), Yussuf Poulsen («RB Leypsig»), Yonas Vind («Kopengagen»), Kasper Dolberg («Nitssa»), Mikkel Damsgor («Sampdoriya»), Robert Skov («Xoffenxaym»), Andreas Skov Olsen («Bolonya»), Andreas Kornelius («Parma»).

FINLYANDIYA
Darvozabonlar: Lukash Gradetski («Bayer»), Yesse Yoronen («Breshiya»), Ansi Yaakkola («Bristol Rovers»).
Himoyachilar: Leo Vyaysyanen («Elfsborg»), Sauli Vyaysyanen («Kevo»), Paulyus Arayuuri («Pafos»), Daniel O’Shonnessi (XIK), Robert Ivanov («Varta»), Yere Uronen («Genk»), Yoona Toyvio («Xeken»), Yukka Raytala («Minnesota Yunayted»), Tomas Lam («Zvolle»).
Yarim himoyachilar: Nikolay Alxo (MTK), Pyuryu Soyri («Esberg»), Glen Kamara («Reyndjers»), Yoni Kauko («Esberg»), Onni Valakari («Pafos»), Rasmus Shyuller («Yurgorden»), Tim Sparv («Larisa»), Fredrik Yensen («Augsburg»), Robert Teylor («Brann»), Robin Lud («Minnesota Yunayted»).
Hujumchilar: Yoel Poxyanpalo («Union»), Markus Forss («Brentford»), Teyemu Pukki («Norvich Siti»), Lassi Lappalaynen («Monreal»).

BЕLGIYA
Darvozabonlar: Tibo Kurtua («Real»), Simon Minole («Bryugge»), Mats Sels («Strasbur»).
Himoyachilar: Tobi Alderveyreld («Tottenxem»), Dedrik Boyyata («Gerta»), Jeyson Denayer («Lion»), Tomas Vermalen («Vissel Kobe»), Yan Vertongen («Benfika»), Toma Myone («Borussiya» Dortmund), Timoti Kastan («Lester»).
Yarim himoyachilar: Yannik Karrasko («Atletiko»), Naser Shadli («Istanbul Bashakshexir»), Torgan Azar («Borussiya» Dortmund), Kevin de Bryoyne («Manchester Siti»), Dennis Prat («Lester»), Yuri Tilemans («Lester»), Xans Vanaken («Bryugge»), Aksel Vitsel («Borussiya» Dortmund), Leander Dendonker («Vulverxempton»).
Hujumchilar: Jeremi Doku («Renn»), Eden Azar («Real» Madrid), Dris Mertens («Napoli»), Leandro Trossar («Brayton»), Mishi Batshuayi («Kristal Pelas»), Kristian Benteke («Kristal Pelas»), Romelu Lukaku («Inter»).

ROSSIYA
Darvozabonlar: Yuriy Dyupin («Rubin»), Matvey Safonov («Krasnodar»), Anton Shunin («Dinamo»).
Himoyachilar: Georgiy Jikiya («Spartak»), Igor Diveyev, Mario Fernandes (ikkalasi – SSKA), Yuriy Jirkov, Vyacheslav Karavayev (ikkalasi – «Zenit»), Fyodor Kudryashov («Antalyaspor»), Andrey Semenov («Axmat»).
Yarim himoyachilar: Dmitriy Barinov, Rifat Jemaletdinov (ikkalasi – «Lokomotiv»), Maksim Muxin (SSKA), Aleksandr Golovin («Monako»), Daniil Fomin («Dinamo»), Roman Zobnin («Spartak»), Aleksey Ionov («Krasnodar»), Daler Kuzyayev, Andrey Mostovoy, Magomed Ozdoyev (barchasi – «Zenit»), Denis Makarov («Rubin»), Aleksey Miranchuk («Atalanta»), Denis Cherishev («Valensiya»).
Hujumchilar: Artyom Dzyuba («Zenit»), Anton Zabolotniy («Sochi»), Aleksandr Sobolyov («Spartak»).

“C” guruhi
NIDЕRLANDIYA

Darvozabonlar: Yasper Sillessen («Valensiya»), Tim Krul («Norvich»), Marten Stekelenburg («Ayaks»).
Himoyachilar: Patrik van Anxolt («Kristal Pelas»), Natan Ake («Manchester Siti»), Deyli Blind («Ayaks»), Yurren Timber («Ayaks»), Denzel Damfris (PSV), Matteys de Ligt («Yuventus»), Joel Veltman («Brayton»), Stefan de Vrey («Inter»), Ouen Veyndal (AZ).
Yarim himoyachilar: Donni van de Bek («Manchester Yunayted»), Rayan Gravenberx («Ayaks»), Deyvi Klassen («Ayaks»), Frenki de Yong («Barselona»), Tyon Kopmeyners (AZ), Marten de Ron («Atalanta»), Jorjino Veynaldum («Liverpul»).
Hujumchilar: Steven Bergeys («Feyenoord»), Memfis Depay («Lion»), Kodi Gakpo (PSV), Donell Malen (PSV), Lyuk de Yong («Sevilya»), Kuinsi Promes («Spartak»), Vaut Vegxorst («Volfsburg»).

UKRAINA
Darvozabonlar: Georgiy Bushan («Dinamo» Kiyev), Andrey Pyatov, Anatoliy Trubin (ikkalasi — «Shaxtyor»).
Himoyachilar: Aleksandr Karavayev, Ilya Zabarniy, Vitaliy Mikolenko, Aleksandr Timchik, Denis Popov (barchasi – «Dinamo» Kiyev), Nikolay Matviyenko, Sergey Krivsov (ikkalasi – «Shaxtyor»), Eduard Sobol («Bryugge»).
Yarim himoyachilar: Taras Stepanenko, Marlos, Georgiy Sudakov (barchasi – «Shaxtyor»), Sergey Sidorchuk, Nikolay Shaparenko, Viktor Sigankov (barchasi – «Dinamo» Kiyev), Yevgeniy Makarenko («Kortreyk»), Aleksandr Zubkov («Ferensvarosh»), Andrey Yarmolenko («Vest Xem»), Ruslan Malinovskiy («Atalanta»), Roman Bezus («Gent»), Aleksandr Zichnenko («Manchester Siti»).
Hujumchilar: Artyom Dovbik («Dnepr-1»), Artyom Besedin («Dinamo» Kiyev), Roman Yaremchuk («Gent»).

AVSTRIYA
Darvozabonlar: Daniel Baxmann («Uotford»), Pavao Pervan («Volfsburg»), Aleksandr Shlager (LASK)
Himoyachilar: David Alaba («Bavariya»), Aleksandr Dragovich («Bayer»), Marko Fridl («Verder»), Martin Xinteregger («Ayntraxt»), Shtefan Layner («Borussiya» Myunxengladbax), Filipp Linxart («Frayburg»), Shtefan Posh («Xoffenxaym»), Kristofer Trimmel («Union»), Andreas Ulmer («Red Bull»).
Yarim himoyachilar: Yulian Baumgartlinger («Bayer»), Kristof Baumgartner («Xoffenxaym»), Florian Grillich («Xoffenxaym»), Shtefan Ilzanker («Ayntraxt»), Konrad Laymer («Leypsig»), Valentino Lazaro («Borussiya» Menxengladbax), Marsel Zabitser («Leypsig»), Luis Shaub («Lyutsern»), Ksaver Shlager («Lyutsern»), Alessandro Shyopf («Shalke»).
Hujumchilar: Marko Arnautovich («Shanxay SIPG»), Mixael Gregorich («Augsburg»), Sasha Kalayjich («Shtutgart»), Karim Onisivo («Mayns).

SHIMOLIY MAKЕDONIYA
Darvozabonlar: Kral Dimitriyevskiy («Rayo Valekano»), Damyan Shishkovski («Doksa»), Riste Yankov («Rabotnichki»).
Himoyachilar: Stefan Ristovski («Dinamo» Zagreb), Visar Musliu («MOL Fexervar»), Egzon Beytulay («Shkendiya»), Kire Ristevski («Uypesht»), Joko Zaykov («Sharlerua»), Darko Velkovski («Riyeka»), Ezgan Alioski («Lids»).
Yarim himoyachilar: Ariyan Ademi («Dinamo» Zagreb), Enis Bardi («Levante»), Stefan Spirovski (AYEK Larnaka), Boban Nikolov («Lechche»), Tixomir Kostadinov («Rujomberok»), Ferxan Xasani («Partizani»), Elif Elmas («Napoli»), Daniel Avramovski («Kayserispor»), Darko Churlinov («Shtutgart»), Maryan Radeski (Akademiya Pandev).
Hujumchilar: Goran Pandev («Jenoa»), Aleksandr Traykovski («Malorka»), Ivan Trikovski (AYEK Larnaka), Vlatko Stoyanovski («Shambli»), Krste Velkovski («Sarayevo»), Milan Ristovski («Spartak» Trnava).

“D” guruhi
ANGLIYA

Darvozabonlar: Din Xenderson («Manchester Yunayted»), Sem Jonston («Vest Bromvich»), Jordan Pikford («Everton»).
Himoyachilar: Trent Aleksander-Arnold («Liverpul»), Ben Chiluell, Ris Jeyms (ikkalasi – «Chelsi»), Konor Kodi («Vulverxempton»), Xarri Maguayr, Lyuk Shou (ikkalasi – «Manchester Yunayted»), Tayron Mings («Aston Villa»), Jon Stouns, Kayl Uolker (ikkalasi – «Manchester Siti»), Kiran Tripper («Atletiko»).
Yarim himoyachilar: Jud Bellingem («Borussiya» Dortmund), Jordan Xenderson («Liverpul»), Meyson Maunt («Chelsi»), Kalvin Fillips («Lids Yunayted»), Deklan Rays («Vest Xem»).
Hujumchilar: Dominik Kelvert-Lyuin («Everton»), Markus Reshford («Manchester Yunayted»), Xarri Keyn («Tottenxem»), Raxim Sterling, Fil Foden (ikkalasi – «Manchester Siti»), Djeydon Sancho («Borussiya» Dortmund), Jek Grilish («Aston Villa»), Bakayo Saka («Arsenal»).

XORVATIYA
Darvozabonlar: Lovre Kalinich («Tuluza»), Dominik Livakovich («Dinamo» Zagreb), Simon Sluga («Luton Taun»).
Himoyachilar: Domagoy Vida («Beshiktosh»), Deyan Lovren («Zenit»), Shime Vrsalko («Atletiko»), Borna Barishich («Reynjers»), Duje Chaleta-Sar («Marsel»), Yosip Yuranovich («Xayduk»), Domagoy Bradarich («Lill»), Mile Shkorich («Osiyek»), Yoshko Gvardiol («Dinamo» Zagreb).
Yarim himoyachilar: Luka Modrich («Real»), Mateo Kovachich («Chelsi»), Marselo Brozovich («Inter»), Milan Badel («Djenoa»), Mario Pashalich («Atalanta»), Nikola Vlashich (SSKA), Luka Ivanushes («Dinamo» Zagreb).
Hujumchilar: Ivan Perishich («Inter»), Andrey Kramarich («Xoffenxaym»), Ante Rebich («Milan»), Yosip Brekalo («Volfsburg»), Bruno Petkovich, Mislav Orshich (ikkalasi — «Dinamo» Zagreb), Ante Budimir («Malorka»).

SHOTLANDIYA
Darvozabonlar: Kreyg Gordon («Xart of Midlotian»), Devid Marshall («Derbi Kaunti»), Jon Maklaflan («Reynjers»).
Himoyachilar: Layem Kuper («Lids»), Deklan Gallaxer («Moteruell»), Grant Xenli («Norvich»), Jek Xendri («Ostende»), Skott Makkenna («Nottingem Forest»), Stefen O’Donnell («Moteruell»), Natan Patterson («Reynjers»), Endi Robertson («Liverpul»), Greg Teylor («Seltik»), Kiran Tirni («Arsenal»).
Yarim himoyachilar: Styuart Armstrong («Sautgempton»), Rayan Kristi («Seltik»), Jon Flek («Sheffild»), Bill Gilmor («Chelsi»), Jon Makginn («Aston Villa»), Kallam Makgregor («Seltik»), Skott Maktomini («Manchester Yunayted»), Devid Ternbull («Seltik»).
Hujumchilar: Che Adams («Sautgempton»), Lindon Dayks («Kuinz Park Reyndjers»), Jeyms Forrest («Seltik»), Rayan Freyzer («Nyukasl»), Kevin Nisbet («Xibernian»).

ChЕXIYA
Darvozabonlar: Alesh Mandous («Sigma»), Tomash Vatslik («Sevilya»), Irji Pavlenka («Verder»).
Himoyachilar: Tomash Kalas («Bristol Siti»), Ondrjey Chelustka («Sparta»), Yakub Brabes («Viktoriya Plzen»), Yan Borjil, David Zima (ikkalasi – «Slaviya» Praga), Vladimir Soufal («Vest Xem»), Pavel Kaderjabek («Xoffenxaym»), Alesh Mateyu («Breshia»).
Yarim himoyachilar: Vladimir Darida («Gerta»), Tomash Souchek («Vest Xem»), Aleks Kral («Spartak»), Lukash Masopust, Petr Shevchik, Tomash Xolesh (barchasi – «Slaviya» Praga), Antonin Barak («Verona»), Yakub Peshek («Liberes»).
Hujumchilar: Patrik Shik («Bayer»), Mixal Krmenchik (PAOK), Matey Vidra («Byornli»), Tomash Pekxart («Legiya»).

“E” guruhi
ISPANIYA

Darvozabonlar: Unai Simon («Atletik»), David de Xea (MYU), Robert Sanches («Brayton»).
Himoyachilar: Xose Gayya («Valensiya»), Jordi Alba («Barselona»), Pau Torres («Vilyarreal»), Emerik Laport, Erik Garsiya (ikkalasi – «Manchester Siti»), Diyego Lorente («Lids»), Sesar Aspilikueta («Chelsi»).
Yarim himoyachilar: Koke, Markos Lorente (ikkalasi – «Atletiko»), Pedri, Serxio Buskets (ikkalasi – «Barselona»), Rodri («Manchester Siti»), Tyago Alkantara («Liverpul»), Fabian Ruis («Napoli»), Pablo Sarabiya (PSJ).
Hujumchilar: Ferran Torres («Manchester Siti»), Dani Olmo («Leypsig»), Mikel Oyyarsabal («Real Sosedad»), Jerar Moreno («Vilyarreal»), Alvaro Morata («Yuventus»), Adama Traore («Vulverxempton»).

SHVETSIYA
Darvozabonlar: Karl-Yuxan Yunsson («Kopengagen»), Kristoffer Nurdfeldt («Genchlerbirligi»), Robin Ulsen («Everton»).
Himoyachilar: Lyudvig Augustinsson («Verder»), Markus Daniyelson («Dalyan Pro), Andreas Grankvist (jamoasi), Filip Xelander («Reyndjers»), Pontus Yansson («Brentford»), Emil Kraft («Nyukasl»), Mikael Lustig (AIK), Viktor Lindelef (MYU), Martin Olsson («Xeken»).
Yarim himoyachilar: Yens Kayuste («Midtyulland»), Viktor Klasson («Krasnodar»), Albin Ekdal («Sampdoriya»), Emil Forsberg («Leypsig»), Deyan Kulusevski («Yuventus»), Sebastyan Larsson (AIK), Kristoffer Olsson («Krasnodar»), Robin Kuayson («Mayns»), Ken Sema («Uotford»), Mattias Svandberg («Bolonya»), Gustav Svensson («Sietl Saunders»).
Hujumchilar: Markus Berg («Krasnodar»), Aleksander Isak («Real Sosedad»), Djordan Larsson («Spartak»).

POLSHA
Darvozabonlar: Lukash Fabianskiy («Vest Xem»), Voysex Shensniy («Yuventus»), Lukash Skorupskiy («Bolonya»).
Himoyachilar: Yan Bednarek («Sautgempton»), Bartosh Bereshinskiy («Sampdoriya»), Kamil Glik («Monako»), Matsey Ribus («Lokomotiv»), Pavel Davidovich («Verona»), Mixal Xelik («Barnsli»), Kamil Pentkovskiy («Rakuv»), Timoteush Puxach («Lex»), Tomash Kedzera («Dinamo», Kiyev).
Yarim himoyachilar: Pshemislav Frankovskiy («Chikago Fayr»), Kamil Yuzvyak («Derbi Kaunti»), Mateush Klix («Lids»), Katsper Kozlovskiy («Pogon»), Gjegoj Krixovyak («Lokomotiv»), Karol Linetti («Torino»), Yakub Moder («Lex»), Pshemislav Plaxeta («Norvich Siti»), Petr Zelinskiy («Napoli»).
Hujumchilar: Robert Levandovski («Bavariya»), Arkadiush Milik («Napoli»), Karol Sviderskiy (PAOK), Yakub Sverchok («Pyast Glivitse»), David Kovnatskiy («Fortuna»).

SLOVAKIYA
Darvozabonlar: Martin Dubravka («Nyukasl»), Marek Rodak («Fulxem»), Dushan Kutsyak («Lexiya»).
Himoyachilar: Peter Pekarik («Gerta»), Lyubomir Shatka («Lex»), Denis Vavro («Ueska»), Milan Shkrinyar («Inter»), Tomash Gubochan («Omoniya»), David Gansko («Sparta» Praga), Martin Kosselnik («Slovan» Liberes), Martin Valent («Malorka»).
Yarim himoyachilar: Marek Gamshik («Gyoteborg»), Stanislav Lobotka («Napoli»), Patrik Groshovskiy («Genk»), Yuray Kutska («Parma»), Ondrey Duda («Kyoln»), Vladimir Vayss («Slovan» Bratislava), Laslo Benesh («Augsburg»), Lukash Garaslin («Sassuolo»), Yakub Gromada («Slaviya» Praga), Tomash Suslov («Groningen»), Yan Gregush («Minnesota»), Robert Mak («Ferensvarosh»).
Hujumchilar: Mixal Dyurish («Omoniya»), Robert Bojenik («Feyenord»), Ivan Shrans («Yablones»).

“F” guruhi
VЕNGRIYA

Darvozabonlar: Adam Bogdan, Denesh Dibus (ikkalasi – «Ferensvarosh»), Peter Gulachi («Leypsig»).
Himoyachilar: Bendeguz Bolla, Attila Fiola (ikkalasi – «Fexervar»), Endre Botka, Gerge Lovrenchich (ikkalasi  – «Ferensvarosh»), Akosh Kechkesh («Lugano»), Adam Lang («Omoniya»), Villi Orban («Leypsig»), Attila Salai («Fenerbaxche»).
Yarim himoyachilar: Tamash Cheri («Mezekeveshd»), Daniel Gazdag («Gonved»), Filip Xolender («Partizan»), Laslo Klyaynxaysler («Osiyek»), Adam Nad («Bristol Siti»), Loik Nego («Fexervar»), Andrash Shafer (DAK-1904), David Shiger («Ferensvarosh»).
Hujumchilar: Yanosh Xan («Paksh»), Nemanya Nikolich («Fexervar»), Roland Shallai («Frayburg»), Sabolch Shen («Dallas»), Adam Salai («Mayns»), Kevin Varga («Kasimpasha»), Roland Varga (MTK).

PORTUGALIYA
Darvozabonlar: Ruy Patrisiu («Vulverxempton»), Antoni Lopes («Lion»), Ruy Silva («Granada»).
Himoyachilar: Joau Kanselu («Man Siti»), Nelson Semedu («Vulverxempton»), Joze Fonte («Lill»), Pepe («Portu»), Ruben Diash («Man Siti»), Nunu Mendesh («Sporting»), Rafael Gerreyru («Borussiya» Dortmund).
Yarim himoyachilar: Danilu Pereyra (PSJ), Joao Rafinya («Sporting»), Ruben Nevesh («Vulverxempton»), Brunu Fernandesh (MYU), Joau Moutinyu («Vulverxempton»), Renatu Sanshish («Lill»), Serjiu Oliveyra («Portu»), Vilyam Karvalyu («Betis»).
Hujumchilar: Pedru Gonsalvish («Sporting»), Andre Silva («Ayntraxt» Frankfurt), Bernardu Silva («Man Siti»), Krishtianu Ronaldu («Yuventus»), Diogu Jota («Liverpul»), Gonsalo Guedesh («Valensiya»), Joau Feliks («Atletiko»), Rafa Silva («Benfika»).

FRANSIYA
Darvozabonlar: Ugo Loris («Tottenxem»), Stiv Mandanda («Marsel»), Mayk Menyan («Lill»).
Himoyachilar: Lyuka Din («Everton»), Leo Dyubua («Lion»), Lyuka Ernandes («Bavariya»), Presnel Kimpembe (PSJ), Jyul Kunde («Sevilya»), Kleman Langle («Barselona»), Benjamen Pavar («Bavariya»), Rafael Varan («Real»), Kurt Zuma («Chelsi»).
Yarim himoyachilar: N’Golo Kante («Chelsi»), Toma Lemar («Atletiko»), Pol Pogba («Manchester Yunayted»), Adriyen Rabo («Yuventus»), Mussa Sissoko («Tottenxem»), Korenten Tolisso («Bavariya»).
Hujumchilar: Vissam Ben Yedder («Monako»), Karim Benzema («Real Madrid»), Kingsli Koman («Bavariya»), Usman Dembele («Barselona»), Olive Jiru («Chelsi»), Antuan Grizmann («Barselona»), Kilian Mbappe (PSJ), Markus Tyuram («Borussiya M»).

GЕRMANIYA
Darvozabonlar: Manuel Noyer («Bavariya»), Bernd Leno («Arsenal»), Kevin Trapp («Ayntraxt»).
Himoyachilar: Mats Xummels, Emre Jan (ikkalasi – «Borussiya» D), Antonio Ryudiger («Chelsi»), Niklas Zyule («Bavariya»), Mattias Ginter («Borussiya» M), Robin Gosens («Atalanta»), Marsel Xalstenberg, Lukas Klostermann (barchasi – «RB Leypsig»), Robin Kox («Lids»), Kristian Gyunter («Frayburg»).
Yarim himoyachilar: Toni Kroos («Real»), Yozua Kimmix, Leon Goretska, Jamal Musiala (barchasi – «Bavariya»), Ilkay Gyundogan («Manchester Siti»), Kay Xavers («Chelsi»), Yonas Xofmann, Florian Noyxaus (ikkalasi – «Borussiya» M).
Hujumchilar: Tomas Myuller, Serj Gnabri, Leroy Sane (barchasi – «Bavariya»), Timo Verner («Chelsi»), Kevin Folland («Monako»).
“Yevro-2020” joriy yilning 11 iyunidan 11 iyuliga qadar bo‘lib o‘tadi. Uchrashuvlarga qit’aning 11 ta shahri mezbonlik qiladi.

Baxtiyorjon Toshtemirov


Ctrl
Enter
Xato topdIngizmi?
Iborani ajratib Ctrl+Enter tugmasini bosing
Fikrlar (0)


Yangiliklar » Sport » "Yevro-2020": Barcha terma jamoalarning tarkibi bilan tanishing!