Саудия Арабистонининг “Ан-Наср” клуби раҳбарияти жамоа бош мураббийи Стефано Пиолини истеъфога чиқаришга тайёргарлик кўрмоқда. Бу ҳақда италиялик таниқли журналист Жанлуижи Лонгари маълум қилди.
Роналду ва Пиоли ўртасидаги зиддият
Маълумотларга кўра, Пиоли ва жамоа етакчиси Криштиану Роналду ўртасида зиддият юзага келган. Бу мураббийнинг ишдан бўшатилишига асосий сабаблардан бири бўлиши мумкин. 40 ёшли Роналду Саудия чемпионатининг 25-турида “Ал-Холуд”га қарши ўйинда 61-дақиқада захирага олинганидан норози бўлган. У ўйинни тамомлаш ўрнига тўғри кийим алмаштириш хонасига кетган.
Жамоанинг муваффақиятсиз натижалари ҳам таъсир қилмоқда
Пиолининг фаолиятига таъсир қилаётган яна бир омил — жамоанинг натижалари клуб раҳбариятини қониқтирмаяпти. “Ан-Наср” ҳозирда 25 турдан сўнг 51 очко тўплаб, турнир жадвалида тўртинчи ўринда бормоқда. Жамоа пешқадам “Ал-Иттиҳод”дан 10 очко ортда қолмоқда, бу эса чемпионлик учун курашда жиддий ортда қолишни англатади.
Пиоли Италияга қайтиши мумкин
Манбаларга кўра, Стефано Пиоли Италияга қайтишга тайёрланмоқда. Унга “Рома” клуби қизиқиш билдирмоқда, чунки жамоанинг амалдаги бош мураббийи Клаудио Раньери мавсум якунлангандан сўнг фаолиятини тугатишни режалаштирмоқда.
Ҳозирча “Ан-Наср” раҳбарияти расмий қарор қабул қилмаган, бироқ Пиолининг жамоада қолиш эҳтимоли тобора камайиб бормоқда. “Замин” янгиликларини “Telegram”да кузатиб боринг