Байкалда хитойлик сайёҳлар билан содир бўлган фожианинг эҳтимолий сабаби айтилди
Байкал кўлида хитойлик сайёҳлар иштирокидаги фожиа, эҳтимол, Буханка микроавтобуси ҳайдовчисининг хавфли маневри натижасида юзага келган - у муз қатламлари орасидан тезликда ўтишга уринган, аммо нотўғри баҳолаган, деб хабар беради Маш.
Дастлабки маълумотларга кўра, ҳайдовчи йўловчиларни тушириши керак бўлган, бироқ бунинг ўрнига ҳаракатни давом эттирган. "Уч оғайни" бурни ҳудудида автомобиль муздаги ёриққа урилиб, сирпаниб кетган ва дарҳол чўкиб кетган.
Салонда Хитойдан келган тўққиз нафар сайёҳ бўлган. Фақат иккитаси қочишга муваффақ бўлган, қолган еттитаси ҳалок бўлган.
Канал таъкидлаганидек, гуруҳ Хобойга кетаётган эди. Бу сўнгги кунларда Байкал кўлида музга тушиб кетган транспорт воситаларининг биринчи марта содир бўлиши эмас - илгари камида иккита транспорт воситаси чўкиб кетган. Бироқ, ҳайдовчилар хавфни эътиборсиз қолдириб, кўлда ҳаракатланишда давом этмоқдалар.