"Strandja" turniri boshlanyapti: o‘zbek bokschilaridan kimlar qatnashadi?
21 fevraldan 2 martgacha Sofiya shahri Bolgariyadagi eng mashhur va eng qadimiy ringlardan biri — an’anaviy 77-chi Strandja xalqaro turniriga mezbonlik qiladi. Ushbu musobaqada O‘zbekistonning erkaklar va ayollar terma jamoalari ham yana bir bor g‘oliblik uchun qo‘lqop bog‘lab, chempionlik kurashiga kirishadi. Bu haqda O‘zbekiston boks federatsiyasi xabar bermoqda.
“Strandja” — oddiy turnir emas. Bu yerda har bir jang sinov: tayyorgarlik qanchalik mustahkam, ruhiyat qanchalik baquvvat, taktika qanchalik to‘g‘ri — hammasi aynan shu ringda ko‘rinadi. Shuning uchun ham bu musobaqa ko‘pchilik uchun mavsumning muhim nuqtalaridan biri hisoblanadi.
Quvonarlisi, bu safar delegatsiyamiz keng: har bir vaznda raqobat qiladigan nomlar bor, murabbiylar shtabi ham to‘liq. Endi asosiysi — har bir bellashuvda oxirigacha kurash, to‘g‘ri reja va sovuqqonlik.