"Manchester Siti" muxlislari chipta siyosatiga qarshi norozilik namoyishi uyushtirmoqchi
"Manchester Siti" klubi muxlislari jamoa rahbariyatining chipta siyosatiga norozilik bildirish maqsadida o‘zgacha tarzda e’tiroz bildirishmoqchi. Ular Angliya premer-ligasi (APL) doirasidagi "Manchester Siti" va "Lester" o‘rtasidagi uchrashuvda dastlabki to‘qqiz daqiqa davomida o‘rinlarini egallamaslikka chaqirishdi.
Nega aynan to‘qqiz daqiqa?
Bu raqam klubning tashqi hamkorlari sonini anglatadi. Muxlislar, ayniqsa, Viagogo chipta agentligi bilan tuzilgan shartnomadan norozi bo‘lib, bu platformalarda sotilayotgan chiptalar narxining sun’iy ravishda oshirilayotganini ta’kidlamoqdalar. Ular bu holat haqiqiy muxlislarning stadionda jamoani qo‘llab-quvvatlash imkoniyatidan mahrum qilayotganini qayd etishdi.
Muxlislarning asosiy talablari
Muxlislar klubdan chiptalar narxini sun’iy ravishda oshirmaslikni va ularni turli platformalar orqali qayta sotishni cheklashni talab qilmoqda. Ular bu borada klub rahbariyati bilan ochiq muloqot qilishni xohlashmoqda. Shu sababli, "Manchester Siti" rahbariyati 2 aprel kuni bo‘lib o‘tadigan "Lester" bilan o‘yindan keyin muxlislar kengashi bilan shoshilinch yig‘ilish o‘tkazishni rejalashtirgan.
Bu yig‘ilishda muxlislarning e’tirozlari va talablari ko‘rib chiqilishi, shuningdek, keyingi mavsum uchun chiptalar narxi muhokama qilinishi kutilmoqda.
Norozilikning klubga ta’siri
"Manchester Siti" muxlislari ko‘plab mavsumlarda o‘z jamoalarini qo‘llab-quvvatlashda faol bo‘lishgan. Agar ularning talablari inobatga olinmasa, klub va uning muxlislari o‘rtasidagi munosabatlar taranglashishi mumkin. Shuningdek, muxlislarning norozilik bildirish kampaniyalari jamoaning marketing va sotuv siyosatini qayta ko‘rib chiqishiga sabab bo‘lishi ehtimoldan holi emas.
Shu bilan birga, klub rahbariyati muxlislarning e’tirozlariga jiddiy yondashib, ular bilan muammoning yechimini birgalikda topishga harakat qilishi kerak. Chunki haqiqiy muxlislarsiz futbol jamoasi to‘liq qudratli bo‘lolmaydi. “Zamin” yangiliklarini “Telegram”da kuzatib boring