Fayzullayev penalti ishladi, Shomurodov g‘alaba golini urdi (video)
Turkiya Superligasining 23-turida “Bashakshehir” safarda “Alanyaspor” ustidan muhim g‘alabani qo‘lga kiritdi — 1:2. Uchrashuv jadval uchun ham, muxlislar kayfiyati uchun ham “oltin bahoda” bo‘ldi: mehmonlar uch ochkoni olib ketib, o‘z pozitsiyasini yanada mustahkamlab qo‘ydi.
Bu natijadan keyin “Bashakshehir” ochkolarini 36 taga yetkazib, 6-pog‘onadagi o‘rnini qattiq ushlab turibdi. “Alanyaspor” esa 26 ochko bilan 10-o‘rinda qoldi — ya’ni jadvalda katta o‘zgarish bo‘lmadi, ammo bahsning mazmuni juda serqirra chiqdi.
Eng quvonarlisi — O‘zbekiston milliy jamoasi futbolchilari Abbosbek Fayzullayev va Eldor Shomurodov uchrashuvni asosiy tarkibda boshladi va maydonda 70 daqiqa harakat qildi. Bahs taqdirini hal qilgan epizodlardan biri aynan ular ishtirokida yuz berdi: 42-daqiqada Fayzullayev ishlab bergan penaltini Shomurodov sovuqqonlik bilan golga aylantirdi. Qisqasi, biri “ishlab berdi”, biri “bitirdi” — muxlis kutgan ssenariy!
Bahsdagi gollar tartibi quyidagicha bo‘ldi:
— 14-daqiqada Selke hisobni ochdi;
— 44-daqiqada Shomurodov penaltidan farqni oshirdi;
— 67-daqiqada Hadergyonay “Alanyaspor”ning yagona goliga mualliflik qildi.