Bugun 2020 yilgi Osiyo chempionlar ligasi guruh bosqichiga qur’a tashlash marosimi bo‘lib o‘tdi.
Unga ko‘ra "Paxtakor" "B" guruhidan joy oldi va raqiblarini bilib oldi.
Agar "Lokomotiv" pley-offda Tojikiston va Saudiya Arabistoni klublarini mag‘lub etsa "A" guruhidan joy oladi.
"Bunyodkor" pley-offda Iroq va BAA klublari to‘sig‘idan o‘ta olsa "D" kvartetidan joy oladi.
G‘ARB MINTAQASI
Birinchi saralash bosqichi
14 yanvar
1."Chennayin Siti" (Hindiston) - "Al Riffa" (Bahrayn)
2."Al Faysali" (Iordaniya) - "Al Kuvayt" (Kuvayt)
Ikkinchi saralash bosqichi
21 yanvar
1."Bunyodkor" (O‘zbekiston) - "Al Zavra" (Iroq)
2."Lokomotiv" (O‘zbekiston) - "Istiqlol" (Tojikiston)
3."Shahr Xodro" (Eron) - birinchi saralash bosqichi 1 g‘olibi
4."Istiqlol" (Eron) - birinchi saralash bosqichi 2 g‘olibi
Pley-off bosqichi
28 yanvar
I."Al Ayn" (BAA) - ikkinchi saralash bosqichi 1 g‘olibi
II."Al Ahli" (Saudiya Arabistoni) - ikkinchi saralash bosqichi 2 g‘olibi
III."Al Sayliya" (Qatar) - ikkinchi saralash bosqichi 3 g‘olibi
IV."Ar Rayan" (Qatar) - ikkinchi saralash bosqichi 4 g‘olibi
GURUH BOSQIChI
"A" guruhi
1. "Al Vahda" (BAA)
2. "Al Shorta" (Iroq)
3. Pley-off IV g‘olibi
4. Pley-off II g‘olibi
"B" guruhi
1. "Al Hilol" (S.Arabistoni)
2. "Shabab Al Ahli" (BAA)
3. "Paxtakor"
4. Pley-off III g‘olibi
"C" guruhi
1. "Al Duhayl" (Qatar)
2. "Al Taavon" (S.Arabistoni)
3. "Sharja" (BAA)
4. "Persepolis" (Eron)
"D" guruhi
1. "Sepaxon" (Eron)
2. "Al Sadd" (Qatar)
3. "Al Nassr" (S.Arabistoni)
4. Pley-off I g‘olibi
ShARQ MINTAQASI
Birinchi saralash bosqichi
14 yanvar
1."Seres-Negros" (Filippin) - "Shan Yunayted" (Myanma)
2."Tampines Rovers" (Singapur) - "Bali Yunayted" (Indoneziya)
Ikkinchi saralash bosqichi
21 yanvar
1."Kedah" (Malayziya) - "Tay Po" (Gonkong)
2."Buriram Yunayted" (Tailand) - "Xo Shi Min" (Vetnam)
3."Port FK" (Tailand) - birinchi saralash bosqichi 1 g‘olibi
4."Melburn Viktori" (Avstraliya) - birinchi saralash bosqichi 2 g‘olibi
Pley-off bosqichi
28 yanvar
I."Seul" (Janubiy Koreya) - ikkinchi saralash bosqichi 1 g‘olibi
II."Shanxay SIPG" (Xitoy) - ikkinchi saralash bosqichi 2 g‘olibi
III."Tokio" (Yaponiya) - ikkinchi saralash bosqichi 3 g‘olibi
IV.Yaponiya klubi - ikkinchi saralash bosqichi 4 g‘olibi
GURUH BOSQIChI
"Sharq" mintaqasi
"E" guruhi
1. "Beyjing Goan" (Xitoy)
2. "Chiangray Yunayted" (Tailand)
3. Pley-off IV g‘olibi
4. Pley-off I g‘olibi
"F" guruhi
1. "Ulsan" (J.Koreya)
2. "Shanxay Shenxua" (Xitoy)
3. "Pert Glori" (Avstraliya)
4. Pley-off III g‘olibi
"G" guruhi
1. Yaponiyaning vitse-chempioni
2. "Suvon Bluyevings" (J.Koreya)
3. "Guanchjou Evergrand" (Xitoy)
4. "Johor Darul tazim" (Malayziya)
"H" guruhi
1. "Sidney" (Avstraliya)
2. "Yokogama" (Yaponiya)
3. "Jonbuk Motors" (J.Koreya)
4. Pley-off II g‘olibi “Zamin” yangiliklarini “Twitter”da kuzatib boring
Ctrl
Enter
Xato topdIngizmi?
Iborani ajratib Ctrl+Enter tugmasini bosingMavzuga oid yangiliklar
Rossiyalik tergovchilar teraktda ayblanayotganlar oilasini so‘roq qilish uchun Tojikistonga keldi
AQSH rasmiylari: Millionlab amerikaliklar xitoylik hakerlar hujumiga uchragan
Rossiya Ukrainaning harbiy dron yig‘uv inshootlarini yo‘q qildi
Dubay hukmdorining eng go‘zal qizi qanday hayot kechiradi?
Rossiya qo‘shinlari Avdeyevkadagi ikkita qishloqni egallab oldi
Erdo‘g‘on terrorchilar haqida keskin gapirdi
AQSH politsiyachilarining «aqlli qarori» Legoga ma’qul kelmadi
«Tolibon» Moskvadagi terakt tashkilotchilarini yo‘q qilishga va’da berdi