Тошкентда метронинг икки бекати 3 ойга ёпилади

Тошкентда метронинг икки бекати 3 ойга ёпилади
С 8 июня текущего года в Ташкенте на 3 месяца закроют движение метро между двумя станциями, деб UPL.UZ хабар берди

Тошкентда 8 июньдан бошлаб уч ой давомида наземдаги ҳалқа линиясидаги «Турон» ва «Кипчак» станциялари орасида метро ҳаракати тўхтатилади. Бунинг сабаби — режали профилактик ишлар бошланиши.

Бепул автобус № 1м метропоездаги қатнов натижасида ўрнини босувчи транспорт тури сифатида ҳаракат қилади. У соат 05:00 дан 23:00 гача ҳаракат қилади ва интервали 6 дақиқани ташкил қилади. Йўловчиларни фақат станциялар яқинида тўхтаб олади ва туширади.

Транспорт бошқармаси таъкидлаганидек, мазкур профилактик ишлар пассажирлар учун қулайлик яратиш мақсадида ўтказилмоқда.

Zamin.uz сайтини Google'га қўшинг"Zamin"ни Telegram'да ўқинг!
Zamin AI билан мухокама килингЯнгиликни тахлил килинг, фойдали маслихатлар олинг

Изоҳлар 0

Мавзуга оид янгиликлар