Rossiya Mudofaa vazirligi Ukrainadagi maxsus operatsiya davomida so‘nggi sutka davomida amalga oshirilgan ishlar haqida hisobot berdi.
- ️Dones Xalq Respublikasidagi dagi Peski - mustahkam himoyalangan aholi punktini to‘liq ozod qildi;
- ️Xarkov viloyati, Gavrilovka temir yo‘l vokzali hududida Ukraina qo‘shinlarining 30-mexanizatsiyalashgan brigadasining 70 dan ortiq askari yo‘q qilindi va 300 dan ortiq kishi jarohatlandi. Temir yo‘lning ushbu qismida harakat butunlay to‘xtatildi;
- DXRdagi Pereezdnoye aholi punkti hududidagi 10-tog‘-hujum brigadasi vaqtincha joylashtirilgan punktga havo zarbalari natijasida 170 nafargacha millatchi va 12taga yaqin harbiy texnika yo‘q qilindi;
- DXRning Artyomovsk viloyatida Ukraina qo‘shinlarining 72-mexanizatsiyalashgan brigadasining ikkita guruhi butunlay yo‘q qilindi;
- DXRning Stare Terniy qishlog‘i hududidagi 66-mexanizatsiyalashgan brigada bo‘linmalari va “O‘ng sektor” qurolli tuzilmasi qo‘mondonlik punktlariga o‘t o‘chirishlari natijasida 100 dan ortiq millatchi va o‘n nafar harbiy texnikasi yo‘q qilindi;
- DXRning Kramatorsk viloyatida HIMARS va uning o‘q-dorilari saqlanadigan ombor yo‘q qilindi;
- ️Ukraina Harbiy-havo kuchlarining ikkita Mi-24 vertolyoti Nikolayev viloyatining Domanevka yaqinidagi vertolyot maydonida yo‘q qilindi;
- ️Shuningdek, 143 ta tumandagi to‘rtta qo‘mondonlik punkti, ishchi kuchi, qurol-yarog‘, harbiy va maxsus texnikaga zarba berildi;
- "️Grad" ko‘p raketa tizimlarining ikkita vzvodlari, "Akatsiya" qurollarining uchta artilleriya vzvodlari va D-30 gaubitsalarining beshta vzvodlari bostirildi;
- ️Kun davomida Ukrainaning 4 ta uchuvchisiz samolyoti yo‘q qilindi, to‘rtta HIMARS raketasi havoda urib tushirildi.