11:39 / 23.11.2018
2 796

Vadim Abramov 2006 yillarda tavallud topgan jamoani Minskdagi musobaqaga tayyorlaydi

Vadim Abramov 2006 yillarda tavallud topgan jamoani Minskdagi musobaqaga tayyorlaydi
Har yili Minsk shahrida bo‘lib o‘tadigan "Minsk Cup" musobaqasi bu yil katta qiziqishlarga sabab bo‘layapti.
2004-2006 yillar oralig‘ida tavallud topgan jamoalar o‘rtasidagi musobaqada Yevropa va MDHning bir qator kuchli jamoalari chempionlik uchun bahs olib boradilar.

2005 yillarda tavallud topgan jamoalar o‘rtasidagi musobaqada "Paxtakor" jamoasi bosh sovrin uchun kurash olib borsa, 2006 yillarda tavallud topgan bolalardan iborat "Odil Junior" jamoasi Vadim Abramov bilan hamkorlikda musobaqaga tayyorlanadigan bo‘ldi. Yaxshi tomoni shundaki, Vadim Abramov klub bilan hamkorlikda 2006 yillarda tavallud topgan va boshqa jamoalarda to‘p tepayotgan eng yaxshi futbolchilarni "Dream Team" sifatida musobaqaga tayyorlaydi va ular musobaqadan keyin yana o‘z klublariga qaytadilar.

Yosh iste’dodlarni kashf qilish bilan mashhur mutaxassis, yana 2 yildan keyin tashkil qilinadigan O‘zbekiston o‘smirlar terma jamoasi ravnaqi yo‘lida iste’dodlarni ko‘rsatib bera olsa ajab emas.

2019 yildan e’tiboran poytaxtdagi bolalar futbol jamoalari har bir yosh toifasi uchun o‘z terma jamoalarini shakillantirib borishni maqsad qilayaptilar.

2005 yilda tavallud topganlar:
1. Minsk (Belarus)
2. Shinnik (Yaroslavl)
3. Daugavpils (Latviya)
4. Dinamo Riga (Latviya)
5. Dinamo Kiyev (Ukraina)
6. Kursk (Rossiya)
7. Rostov (Rossiya)
8. Milan (Italiya)
9. FM Vilnyus (Litva)
10. Zenit (Ijevsk, Rossiya)
11. Balkontrol (Gollandiya)
12. BATE (Belarus)
13. Yantar (Kemerovo, Rossiya)
14. BO‘SM-8 (Ninjniy Novgorod, Rossiya)
15. Paxtakor (O‘zbekiston)
16. Volin (Lutsk, Ukraina)

2006 yilda tavallud topganlar:
1. Minsk (Belarus)
2. Daugavpils (Latviya)
3. Rostov (Rossiya)
4. Dinamo Kiyev (Ukraina)
5. Kalyari (Italiya)
6. Shinnik (Yaroslavl, Rossiya)
7. Baltika (Kaliningrad, Rossiya)
8. Dinamo Riga (Latviya)
9. BATE (Belarus)
10. Tom (Tomsk, Rossiya)
11. Shaxtyor (Donetsk, Ukraina)
12. RFSh (Riga, Latviya)
13. BO‘SM (Krasnoznamensk, Rossiya)
14. Sibir (Novosibirsk, Rossiya)
15. Dream Team (O‘zbekiston)
16. Vologda (Rossiya)

Ctrl
Enter
Xato topdIngizmi?
Iborani ajratib Ctrl+Enter tugmasini bosing
Fikrlar (0)


Yangiliklar » Sport » Vadim Abramov 2006 yillarda tavallud topgan jamoani Minskdagi musobaqaga tayyorlaydi