"Манчестер Сити" ҳимоячиси Абдуқодир Ҳусанов яқинда Жаҳон чемпионати 3-саралаш босқичининг 7 ва 8-турида Ўзбекистон миллий терма жамоасининг Қирғиз Республикаси ва Эрон терма жамоаларига қарши ўйинларда муносиб қатнашиб клубига қайтди ва жамоадошлари билан навбатдаги ўйинларга тайёргарликни бошлаб юборди. У машғулотларда юксак фаоллик ва иштиёқ билан қатнашиб, барча иштирокчиларга илҳом бағишламоқда. Унинг машғулот жараёнидаги интизоми ва фидокорона меҳнати диққатга сазовор.
Ҳусановнинг машғулотлар давомидаги хатти-ҳаракатлари унинг юқори савиядаги тайёргарлигидан далолат беради. У ҳар бир машқни катта иштиёқ билан бажариб, жамоадошларига ҳам ўрнак бўлмоқда. Тажрибали спортчи сифатида у нафақат ўзининг жисмоний тайёргарлигига аҳамият қаратмоқда, балки янги техника ва услубларни ҳам синаб кўрмоқда.
Машғулотларда унинг тезкорлиги, кучли реакцияси ва ақл билан ҳаракат қилиш қобилияти яққол намоён бўлди. У жамоа билан ҳамкорликда ишлашни ва мураббийларнинг кўрсатмаларига қатъий амал қилишни биринчи ўринга қўяди. Бу эса унинг профессионализм даражасини янада оширишга хизмат қилмоқда.
Мутахассислар фикрича, Абдуқодир Ҳусановнинг бу каби фаоллиги ва саъй-ҳаракатлари унинг спортда янада юқори чўққиларни забт этишига туртки беради. Унинг интизоми ва меҳнатсеварлиги мухлислар ва ёш спортчилар учун ҳам муносиб намуна бўлиб хизмат қилмоқда.
Шунингдек, унинг машғулотлардаги фаол иштироки мусобақалардаги муваффақиятли натижалар учун асосий омиллардан бири ҳисобланади. Ҳусановнинг меҳнати ва иродаси уни келгусидаги беллашувларда ҳам зафарли чиқишига катта умид бағишлайди. “Замин” янгиликларини “Telegram”да кузатиб боринг