Кевин де Брюйне “Манчестер Сити”да қолишга тайёр
“Манчестер Сити”нинг тажрибали ярим ҳимоячиси Кевин де Брюйне клуб билан шартномасини узайтиришга тайёр. Бу ҳақда Euro-фоотбалл нашри хабар берди.
Манба маълумотларига кўра, белгиялик футболчи “шаҳарликлар” сафида ўзини бахтли ҳис қилмоқда ва жамоа таркибида яна бир неча йил қолиш ниятида.
Аввалроқ “Манчестер Сити” раҳбарияти 33 ёшли футболчини узоқ муддатли режаларга киритмагани ва унинг ўрнига “Байер” ярим ҳимоячиси Флориан Вирцни жалб қилишни режалаштираётгани ҳақида хабарлар тарқалган эди. Шунингдек, клуб футболчи ёши ва жароҳатларга мойиллиги сабабли унинг позициясига янги номзод излаётгани айтилганди.
Шу билан бирга, Де Брюйне ҳали ҳам жамоа учун муҳим футболчилардан бири ҳисобланади. У 2015 йилдан буён “Манчестер Сити” сафида ҳаракат қилиб, жамоанинг асосий етакчиларидан бирига айланган. Жорий мавсумда у 30 та учрашувда майдонга тушиб, 4 та гол урди ва 7 та голли узатма берди.
Футболчининг клуб билан амалдаги шартномаси 2024 йил ёзида якунланади. Transfermarkt маълумотларига кўра, Де Брюйненинг трансфер баҳоси 27 миллион еврони ташкил қилади.
Белгиялик футболчининг “Манчестер Сити”да қолишга тайёрлиги клубнинг келажакдаги режаларига қанчалик мос келиши ҳозирча номаълум. Бироқ, у ҳали ҳам “шаҳарликлар”нинг ўйин услубида муҳим ўрин тутиши шубҳасиз.