Сергей Фомин Анталиядаги халқаро турнир ярим финалига йўл олди
Туркиянинг Анталия шаҳрида ўтаётган халқаро теннис турнирида Ўзбекистоннинг иккинчи рақамли теннисчиси Сергей Фомин ярим финалга йўл олди.
Сергей чорак финалда италиялик Габриэль Пираино билан баҳс олиб борди. Уч сетдан иборат кескин тўқнашувда ҳамюртимиз 6:2, 3:6, 6:1 ҳисобида ғалаба қозонди ва мусобақанинг ярим финалига чиқди. Энди финал йўлланмаси учун Фомин нейтрал теннисчи Святослав Гулинга қарши майдонга тушади.
Жуфтлик баҳсларида ҳам муваффақият
Яккалик баҳсларидан ташқари, Сергей Фомин жуфтлик мусобақасида ҳам иштирок этмоқда. У нейтрал теннисчи Даниил Голубев билан ҳамкорликда ярим финалга йўл олди. Улар чорак финалда италиялик Хуан Мартин Манзано ва испаниялик Алваро Пеиро Серрано дуэтларини 7:4, 6:4 ҳисобида мағлуб этди.
Энди жуфтлик финалида Сергей ва Даниил бош соврин учун бельгиялик теннисчилар - Эмилиен Деманет ва Жэк Лог жуфтлиги билан куч синашади.
Ўзбекистонлик теннисчи Анталияда ўзининг яхши спорт формасини намоён этмоқда ва мухлислар ундан янада юқори натижалар кутишмоқда. Сергей Фоминнинг ярим финалдаги иштироки мамлакатимиз тенниси тараққиётида яна бир муҳим қадам бўлиши мумкин.