Polshada hamkasbini zaharlashga uringan farrosh hibsga olindi (video)
Polshada klining kompaniyasi xodimi o‘z hamkasbini tizimli ravishda zaharlashga uringani uchun hibsga olindi. Bu haqda In-Poland nashri xabar bermoqda.
56 yoshli ayblanuvchi xodimning jinoyatga qo‘l urayotgani yashirin kamera orqali aniqlangan. U bir necha marta hamkasbining ichimligiga zaharli modda qo‘shgani tasvirga olingan.
Jabrlanuvchining shubhasi va zaharlanish belgilari
Jabrlanuvchi bir necha oy davomida qorin sohasida kuchli og‘riqlardan aziyat chekkan, ammo bu holatni charchoq bilan bog‘lagan. Vaqt o‘tishi bilan ahvoli yanada yomonlashgan va u shifoxonaga murojaat qilishga majbur bo‘lgan. Tibbiy tekshiruv natijalari unda kimyoviy zaharlanish alomatlarini ko‘rsatgan.
«Ishxonada choy va Coca-Cola ta’mi g‘alati tuyulganidan keyin hushyor tortdim. Lekin men hamkasblarim bunga qodir ekaniga ishona olmasdim», — deydi jabrlanuvchi.
Jinoyat sababi va qonuniy choralar
Tergov ma’lumotlariga ko‘ra, ayblanuvchi va jabrlanuvchi o‘rtasida shaxsiy adovat bo‘lgan. Hozirda gumondor 20 yilgacha ozodlikdan mahrum etilishi mumkin.
Bundan tashqari, kompaniyaning yana bir ishchisi mazkur holatdan boxabar bo‘lgan, ammo jinoyatning oldini olish uchun hech qanday chora ko‘rmagan. Shu bois u ham 3 yilgacha qamoq jazosiga hukm qilinishi mumkin.
Ushbu holat Polshada ish joylarida xavfsizlikka va xodimlar o‘rtasidagi munosabatlarga jiddiy e’tibor qaratish kerakligini ko‘rsatadi. Jamoaviy ish muhitida bunday jinoyatlarning oldini olish uchun kameralar, nazorat tizimlari va ishchilar orasida ochiq muloqot yo‘lga qo‘yilishi zarur.