Kilian Mbappe: "Biz bir oilamiz va buni isbotlaymiz"
Fransiya terma jamoasi va "Real Madrid" hujumchisi Kilian Mbappe La Liga doirasida "Leganes"ga qarshi o‘yinda ikkita gol urganidan so‘ng, o‘yin va jamoasining kelajagi haqida fikr bildirdi.
Mbappe: Ronaldu bilan tenglashgan natija va jamoaviy maqsadlar
Mbappe o‘z chiqishi davomida afsonaviy hujumchi Krishtianu Ronalduning "Real Madrid"dagi debyut mavsumida qayd etgan gollar soniga yetganidan mamnun ekanligini ta’kidladi:
"Debyut mavsumida Ronalduning gollari soniga tenglasha olganimdan juda xursandman. Lekin eng muhimi - "Real Madrid" bilan chempionlikni qo‘lga kiritish. Biz nima qilishimiz kerakligini bilamiz – faqat va faqat g‘alaba qozonish. Men har doim aytganman, biz bir oilamiz va buni isbotlaymiz", – dedi 26 yoshli yulduz.
Qiyin o‘yin va o‘yin dinamikasi
"Leganes"ga qarshi o‘yin juda murakkab kechganini ta’kidlagan Mbappe jamoasining o‘yin jarayonini ham tahlil qildi:
"Bu juda qiyin o‘yin bo‘ldi. Xalqaro tanaffusdan keyin har doim qiyin bo‘lishi tabiiy holatdir. Uchrashuvni yaxshi boshladik, gol urdik va keyin 20 daqiqa yomon o‘tkazdik. Biroq, biz yaxshi o‘ynasak, ikkita gol urishimizni bilardik", – deya ta’rif berdi Mbappe.
Mbappe statistikasi: mavsum qanday ketmoqda?
Joriy mavsum Kilian Mbappe "qirollik klubi" tarkibida barqaror o‘yin namoyish etmoqda. U shu kunga qadar 44 ta o‘yinda maydonga tushib, 33 ta gol va 4 ta golli uzatma amalga oshirdi. Bu ko‘rsatkich uning klub uchun naqadar muhim ekanini yana bir bor tasdiqlaydi.
Mbappe va "Real Madrid" oldindagi o‘yinlarda qanday natijalar qayd etishini vaqt ko‘rsatadi. Bir narsa aniq – jamoa o‘z oldiga aniq maqsad qo‘ygan va unga erishish yo‘lida harakatlanmoqda.