Gvardiola Erling Xolandning qachon safga qaytishi haqida ma’lumot berdi
"Manchester Siti" bosh murabbiyi Xosep Gvardiola jamoa hujumchisi Erling Xolandning jarohatidan qachon tuzalishi mumkinligi haqida ma’lumot berdi.
Norvegiyalik hujumchi Angliya Kubogi 1/4 final bosqichida "Bornmut"ga qarshi o‘yinda (2:1) chap to‘pig‘idan jarohat olgan edi. Uning jarohati jiddiy ekani va 5-7 hafta davomida safdan chiqishi kutilmoqda.
Gvardiola Xolandning sog‘ayish jarayoni haqida shunday dedi:
"Joriy mavsumda yuz bergan barcha jarohatlarni hisobga olsak, futbolchilarimiz va Erling uchun juda afsusdaman. U tezroq sog‘ayib, jamoaga yordam berishini tilayman. Shifokorlar menga besh haftadan yetti haftagacha vaqt kerak bo‘lishini aytdi. Umid qilamanki, mavsum oxirigacha va klublar jahon chempionatiga qadar u tarkibga qaytadi."
Ma’lumotlarga ko‘ra, Xolandning 15 iyundan 13 iyulgacha AQSHda bo‘lib o‘tadigan Klublar Jahon Chempionatiga qadar tuzalishi kutilmoqda. Agar u shifokorlar prognoz qilgan muddatda tiklansa, mavsumning hal qiluvchi bosqichlarida "Manchester Siti"ga katta yordam bera olishi mumkin.
"Shaharliklar" muxlislari esa Xolandning tezroq safga qaytishini sabrsizlik bilan kutmoqda.