Москванинг “ЦСКА” клуби ва Ўзбекистон миллий терма жамоаси ярим ҳимоячиси Аббосбек Файзуллаев Европа ва Туркия гранд клубларининг диққат марказида. Туркия чемпиони “Галатасарой” 21 ёшли футболчининг трансферига жиддий қизиқиш билдирмоқда. Бу ҳақда Маркаж News нашри хабар тарқатди.
Аббосбек – “Галатасарой”га мос футболчими?
Истанбулнинг машҳур жамоаси ҳозирда Файзуллаев атрофидаги вазиятни диққат билан кузатмоқда. Туркия клуби кучли техник кўникмаларга эга, тезкор ва универсал ярим ҳимоячи излаётгани айтилмоқда. Аббосбекнинг дриблинг, пас бериш ва ҳужум ташкил этишдаги маҳоратлари “Галатасарой”га жуда мос келади.
Файзуллаев жорий мавсумда “ЦСКА”нинг асосий ўйинчиларидан бирига айланди. У Россия Премьер Лигасида 19 ўйин ўтказиб, 2 гол ва 3 ассист муаллифи бўлди. Шунингдек, у Ўзбекистон миллий терма жамоаси учун ҳам муҳим ўйинчи бўлиб, Жаҳон чемпионати саралаш баҳсларида 4 гол уриб, жамоанинг энг яхши тўпурарига айланди.
Европа клублари ҳам Файзуллаевга қизиқмоқда
Аббосбекка фақат “Галатасарой” эмас, балки Европанинг бошқа грандлари ҳам эътибор қаратишмоқда. Германиянинг “Бавария” клуби ҳам унинг ўйинини кузатиб бораётгани ҳақида хабарлар тарқалган.
Файзуллаевнинг “ЦСКА” билан шартномаси 2026 йилнинг июнига қадар давом этади. Демак, уни қўлга киритишни истаган ҳар қандай клуб Москва клуби билан музокара ўтказишига тўғри келади.
Футболчи учун қайси вариант маъқул?
Футбол мухлислари учун қизиқ савол: Файзуллаев Туркияга ўтиши керакми ёки Европанинг топ-клубини кутиши керакми?
“Галатасарой” варианти – Аббосбек асосий таркибда ўйнаш имкониятига эга бўлади ва Европага катта трансфер учун майдонча сифатида фойдаланиши мумкин.
Европа грандлари – агар у “Бавария” ёки бошқа кучли клубдан таклиф олса, футболчининг ривожланиши учун янада катта имкониятлар очилади.
Сизнингча, Файзуллаевнинг қайси жамоага ўтиши тўғри бўлади? Фикрларингизни ёзиб қолдиринг! “Замин” янгиликларини “Telegram”да кузатиб боринг