Терма жамоамиз илк бор иштирок этадиган Жаҳон кубоги ҳақида
World Boxing ҳомийлигида ўтказилаётган ушбу нуфузли биринчиликда Ўзбекистон бокс миллий терма жамоаси илк бор иштирок этмоқда. Мусобақа эркаклар ва аёллар ўртасида ўнта вазн тоифасида бўлиб ўтмоқда.
Мусобақа тоифалари
Эркаклар:-50 кг, -55 кг, -60 кг, -65 кг, -70 кг, -75 кг, -80 кг, -85 кг, -90 кг, +90 кг.
Аёллар:-48 кг, -51 кг, -54 кг, -57 кг, -60 кг, -65 кг, -70 кг, -75 кг, -80 кг, +80 кг.
Мусобақа саналари ва иштирокчилар
31 мартдан 5 апрелга қадар давом этадиган баҳсларда 19 та давлатдан 130 дан ортиқ боксчилар иштирок этиши кутилмоқда. Бу мусобақа халқаро майдонда катта эътибор қозониб, дунёнинг энг кучли боксчиларини жамлайди.
Мусобақа жойлашуви
Жанглар Бразилиянинг Фоз-ду-Игуасу шаҳрида жойлашган “Рафаин Палаcе Ҳотел” меҳмонхонасида ўтказилади. Ушбу меҳмонхона аввал ҳам Бразилия миллий бокс чемпионатларига мезбонлик қилган бўлиб, халқаро бокс турнирларини ўтказиш бўйича катта тажрибага эга.
Ўзбекистон терма жамоасидан умидлар катта
Ўзбекистон бокс терма жамоаси сўнгги йилларда халқаро майдонда юқори натижаларга эришиб келмоқда. Ушбу мусобақа мамлакатимиз боксчилари учун янги имконият бўлиб, уларга жаҳон даражасида ўз маҳоратини намойиш этиш имконини беради.
Бокс ихлосмандлари ушбу мусобақани катта қизиқиш билан кузатиб боришлари кутилмоқда. Ўзбекистон бокс федерацияси эса спортчиларимизга катта умид боғлаб, уларнинг ғалабаси учун барча зарур шароитларни яратмоқда.
Ўзбекистон терма жамоаси бу турнирда ўзини қандай намойиш этишини эса яқин кунларда билиб оламиз!