Килиан Мбаппе: "Биз бир оиламиз ва буни исботлаймиз"
Франция терма жамоаси ва "Реал Мадрид" ҳужумчиси Килиан Мбаппе Ла Лига доирасида "Леганес"га қарши ўйинда иккита гол урганидан сўнг, ўйин ва жамоасининг келажаги ҳақида фикр билдирди.
Мбаппе: Роналду билан тенглашган натижа ва жамоавий мақсадлар
Мбаппе ўз чиқиши давомида афсонавий ҳужумчи Криштиану Роналдунинг "Реал Мадрид"даги дебют мавсумида қайд этган голлар сонига етганидан мамнун эканлигини таъкидлади:
"Дебют мавсумида Роналдунинг голлари сонига тенглаша олганимдан жуда хурсандман. Лекин энг муҳими - "Реал Мадрид" билан чемпионликни қўлга киритиш. Биз нима қилишимиз кераклигини биламиз – фақат ва фақат ғалаба қозониш. Мен ҳар доим айтганман, биз бир оиламиз ва буни исботлаймиз", – деди 26 ёшли юлдуз.
Қийин ўйин ва ўйин динамикаси
"Леганес"га қарши ўйин жуда мураккаб кечганини таъкидлаган Мбаппе жамоасининг ўйин жараёнини ҳам таҳлил қилди:
"Бу жуда қийин ўйин бўлди. Халқаро танаффусдан кейин ҳар доим қийин бўлиши табиий ҳолатдир. Учрашувни яхши бошладик, гол урдик ва кейин 20 дақиқа ёмон ўтказдик. Бироқ, биз яхши ўйнасак, иккита гол уришимизни билардик", – дея таъриф берди Мбаппе.
Мбаппе статистикаси: мавсум қандай кетмоқда?
Жорий мавсум Килиан Мбаппе "қироллик клуби" таркибида барқарор ўйин намойиш этмоқда. У шу кунга қадар 44 та ўйинда майдонга тушиб, 33 та гол ва 4 та голли узатма амалга оширди. Бу кўрсаткич унинг клуб учун нақадар муҳим эканини яна бир бор тасдиқлайди.
Мбаппе ва "Реал Мадрид" олдиндаги ўйинларда қандай натижалар қайд этишини вақт кўрсатади. Бир нарса аниқ – жамоа ўз олдига аниқ мақсад қўйган ва унга эришиш йўлида ҳаракатланмоқда.