Braziliya futbol konfederatsiyasi (CBF) Dorival Junior iste’foga chiqqanidan so‘ng milliy jamoaga yangi bosh murabbiy qidirishni davom ettirmoqda. Hozirda nomzodlar orasida Karlo Anchelotti, Filipe Luis, Abel Ferreyra va Jorje Jezush kabi tajribali mutaxassislar bor. Biroq, Braziliya terma jamoasi yetakchilaridan biri bo‘lgan Neymar Jorje Jezushning tayinlanishiga qarshi ekanligini bildirgan.
Neymar va Jezush o‘rtasidagi kelishmovchiliklar
Ma’lumotlarga ko‘ra, Neymar "Al Hilol"dagi birgalikdagi faoliyati davomida Jezush bilan ziddiyatga uchragan. Hujumchining ta’kidlashicha, portugaliyalik mutaxassis unga klubdagi kelajagi borasida yolg‘on va’dalar bergan va hatto "xoinlik" qilgan.
Neymar va Jezush o‘rtasidagi kelishmovchiliklar 2024 yil oxirida yanada kuchaygan. O‘sha paytda Neymar bosh murabbiy bilan shaxsiy suhbat o‘tkazib, klubdagi roli haqida savol bergan. Jezush esa unga 2025 yil iyunida tugaydigan shartnomasi oxirigacha jamoada qolishiga kafolat bergan. Biroq, ko‘p o‘tmay, portugaliyalik mutaxassis ommaviy axborot vositalariga bergan intervyusida Neymarga ishonmasligini, chunki u endi yuqori darajada o‘ynay olmasligini ta’kidlagan.
Braziliya terma jamoasining kelajagi
Mazkur vaziyat Neymar va Jezush o‘rtasidagi munosabatlarning sovuqlashishiga olib kelgan. Braziliyalik hujumchi mazkur murabbiyning milliy jamoa boshqaruviga kelishiga mutlaqo qarshi ekanligini konfederatsiya rahbariyatiga ma’lum qilgan.
Braziliya futbol konfederatsiyasi hali rasmiy qaror qabul qilmagan, ammo Neymarning fikri hisobga olinishi ehtimoli katta. Terma jamoaning yangi bosh murabbiyi kim bo‘lishi hozircha noma’lum, ammo bu masala mamlakatda katta muhokamalarga sabab bo‘lmoqda. “Zamin” yangiliklarini “Telegram”da kuzatib boring