Полшада клининг компанияси ходими ўз ҳамкасбини тизимли равишда заҳарлашга урингани учун ҳибсга олинди. Бу ҳақда In-Poland нашри хабар бермоқда.
56 ёшли айбланувчи ходимнинг жиноятга қўл ураётгани яширин камера орқали аниқланган. У бир неча марта ҳамкасбининг ичимлигига заҳарли модда қўшгани тасвирга олинган.
Жабрланувчининг шубҳаси ва заҳарланиш белгилари
Жабрланувчи бир неча ой давомида қорин соҳасида кучли оғриқлардан азият чеккан, аммо бу ҳолатни чарчоқ билан боғлаган. Вақт ўтиши билан аҳволи янада ёмонлашган ва у шифохонага мурожаат қилишга мажбур бўлган. Тиббий текширув натижалари унда кимёвий заҳарланиш аломатларини кўрсатган.
«Ишхонада чой ва Coca-Cola таъми ғалати туюлганидан кейин ҳушёр тортдим. Лекин мен ҳамкасбларим бунга қодир эканига ишона олмасдим», — дейди жабрланувчи.
Жиноят сабаби ва қонуний чоралар
Тергов маълумотларига кўра, айбланувчи ва жабрланувчи ўртасида шахсий адоват бўлган. Ҳозирда гумондор 20 йилгача озодликдан маҳрум этилиши мумкин.
Бундан ташқари, компаниянинг яна бир ишчиси мазкур ҳолатдан бохабар бўлган, аммо жиноятнинг олдини олиш учун ҳеч қандай чора кўрмаган. Шу боис у ҳам 3 йилгача қамоқ жазосига ҳукм қилиниши мумкин.
Ушбу ҳолат Полшада иш жойларида хавфсизликка ва ходимлар ўртасидаги муносабатларга жиддий эътибор қаратиш кераклигини кўрсатади. Жамоавий иш муҳитида бундай жиноятларнинг олдини олиш учун камералар, назорат тизимлари ва ишчилар орасида очиқ мулоқот йўлга қўйилиши зарур.