Бу рақамлар нима дегани?
Оддий қилиб айтганда, Суперлига 2026 янада интернационал тус оляпти. Сербия ва Грузиядан кўп футболчи келиши — бу бозорлардаги футболчиларнинг жисмоний тайёргарлиги, курашчанлиги ва чемпионатимизга тез мослашиши билан ҳам боғлиқ бўлиши мумкин. Нигерия, Бразилия каби давлатлардан келаётган легионерлар эса одатда тезлик, техника ва индивидуал маҳорат билан ўйинга “таъм” қўшади.
Энг муҳими, бу хилма-хиллик рақобатни оширади: асосий таркиб учун кураш қизийди, ўйин суръати баландлайди, мухлис учун эса ҳар тур “янги сюжет”га айланади. Энди гап шунда — қайси клуб легионерни тўғри танлади, қайси жамоа мослашувни тез ҳал қилди, қайси мураббий бу ресурсдан максимал фойдаланади.
Суперлига 2026да легионерлар кўп, демак талаб ҳам юқори: майдонда исбот бўлмаса, номнинг ўзи ишламайди. Мухлисга кераклиси эса битта — натижа ва кайфият.